Jak vybrat obal na Macbook

 

Jak vybrat obal na Macbook?

 

Macbooky od Applu se dají považovat za relativně bytelné stroje oproti starším notebookům jiných značek. Ale! Pokud zvažujete počítač v budoucnu prodat / vyměnit za novější model, bude mít zcela jistě vyšší hodnotu pokud nebude poškrábaný ani osekaný.

přehřát.

 

Obaly na Macbooky jsou v podstatě dvojího typu – pevné pouzdro, které pasuje přesně na model, nebo obal (většinou z nějakého měkčího materiálu) do kterého se počítač jen zasune. Tyto zasunovací pouzdra jsou pak univerzálnější, záleží v podstatě jen na úhlopříčce displaye a tloušce Macbooku.

 

Oba typy pouzder mají své zastánce i odpůrce.

Výhodou pevných pouzder je, že chrání počítač po celou dobu, před pádem i poškrábáním. Odpůrci zase tvrdí, že se je pak méně vidět „jablíčko“ a schová se tak typický design Applu. Dobrým řešením je pak čistě transparentní bílý obal, který zachovává typický design Applu a zároveň počítač plně chrání.

Naopak obal, do kterého se počítač jen vkládá nijak na designu počítače neubírá ale ve chvílích, kdy počítač narychlo vyndáváme nebo zandáváme se otevírá prostor pro vyklouznutí nebo poškrábání.

 

Jsou i tací, kteří používají oba obaly zároveň.