Údržba MacBooku

Údržba Macu:

 

Chránit byste měli především display počítače a to tak, že nebudete na počítač pokládat nic těžkého nebo na display zbytečně tlačit.

Počítač byste neměli používat ani příliš často v posteli, kde se může snáze přehřát. Na čištění a leštění používejte jen specializované přípravky, v nouzi pak jemný, navlhčený hadřík s trochou mýdlové vody.

Skvěle vypadají fotky na instagramu uživatelů pracujících z pláže, velký pozor ale dejte na jemný písek, který dokáže elektroniku nenávratně poškodit.

Samozřejmostí je pak obezřetnost s nápoji okolo počítače. Pokud se vám i přes veškerou opatrnost dostane voda do počítače, snažte se jej z nejhoršího vysušit a utíkejte do servisu. Rozhodně se nesnažte počítač zapínat, pokud máte podezření, že může být ještě mokrý. Péči vyžaduje i nabíječka – nenoste ji zamotanou jen tak mezi věcmi, ideální je používat látkový sáček, který ji chrání. Pokud vidíte, že se začíná kabel v místě ohybu praskat, nečekejte až se roztrhne úplně a zalepte ji v exponovaném místě látkovou páskou. Ta drží obvykle lépe než obyčejná lepící páska.